“Bazen sizi ısıtmak
için bir güzel söz yeterlidir...”

Boya Nedir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

bursa boya, dış cephe boya, bina boya, daire boya, grenli boya, sedefli boya, keten boya, plastik boya, akrilik boya, saten boya, yağlı boya, tavan boya, terraco boya, polisan boya, simli boya, desenli boya, dekoratif boya

Firmamız Bursa’da, gerek malzeme gerek işçilik uygulamaları ile uzun ömürlü iç ve dış cephe boyaları ile hizmet vermektedir. Bursa ve çevre illerde gerek dekoratif gerek simli/desenli/sedefli boya ve sıva hizmetleri sunmaktadır. Dairelerinizi ve Binalarınızı görsel şölene çeviriyoruz.

Boya nedir? Doğru Boya Seçimi ve Püf noktaları
1- Öncelikle yüzeye uygun bir boya seçilmeli ve yardımcı malzeme gerekiyorsa yüzeye ve boyaya uygun olmasına dikkat edilmelidir.
2- Boya satın alınırken kaliteli olanı tercih edilmelidir. Ucuz ve kalitesiz boyalar metrekare bazında kaliteli boyalarla aynı maliyete gelir. Ancak az bir fiyat için yapılan tasarruf ileride büyük zararlara neden olabilir.
3- Piyasada her kalitede boya, astar ve tiner bulunabilir. Ancak uygulamada daha iyi sonuç almak için yüzeye uygun boya, astar ve tiner kullanılması önerilir.
4- Boya seçerken, satın alınan ürünün TSE standartlarını taşıyıp taşımadığı, üretici firmanın ISO 9000 belgesine sahip olup olmadığı kontrol edilmelidir.
5- İç ve dış mekanlarda kullanılacak rengin mekana uygun olup olmadığı küçük bir yüzeyde denenmelidir.
Boyadan Ne Beklenir?

1-Örtücülük
2- Beyazlık
3- Su kaldırma gücü (Boya kıvamını su ile ayarlamak)
4- Rahat uygulama
5- Ekonomi
6- Renklilik
7- Sarfiyat

Boya Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Öncelikle uygulaması yapılacak boyaya ilişkin gerekli alet ve cihazların eksiksiz mevcut olması gereklidir.
2- Boya uygulamasında en önemli kural daima aynı sistemde aynı markaya ait ürünler kullanılmasıdır.
3- Seçimine karar verilen malzemenin uygulama talimatlarına mutlaka uyulmalıdır.
4- Hiçbir boya kirli ve nemli yüzeylere uygulanmamalıdır. Yüzey, uygulama yapılacak boyanın cinsine göre hazırlanmalı, mimari detay hataları giderilmelidir.
5- İlk defa boyanacak yeni çimento sıvalı veya brüt beton yüzeyler için en erken uygulamanın 3-4 hafta sonra yapılmasına dikkat edilmelidir.
6- Bütün boyalar uygulamaya geçmeden önce, ambalajında uygun bir karıştırıcı ile iyice karıştırılmalıdır.
7- Ahşap koruyucu, selülozik dolgu verniği ile epoksi grubu ürünleri ise ambalajında karıştırıldıktan sonra başka bir kaba alınarak tekrar karıştırılmalıdır.
8- Boyalar çok sıcak ve çok soğuk ortamlarda uygulanılmamalıdır.
9- Boyama işlemi ince katlar halinde yapılmalıdır.
10-Boyaya toz veya sıvı katkı yapılmamalıdır ve ambalaj üzerinde belirtilen inceltme oranından daha fazla inceltilmemelidir.
11-İyi yapışma sağlamak için parlak yüzey mutlaka matlaştırılmalıdır.
12-Artan boyayı tekrar kullanabilmek için boyaya yüzeyini örtecek kadar kendi incelticisinden eklemeli ve karıştırılmadan ağzı kapatılarak serin bir yerde saklanmalıdır

Mimari Dış Cephe Görselliği

Söve, kat silmesi, payanda, köşe taşı, kilit taşı, dekoratif kaplama, fuga panel

Mimari yapılarınızın ısı yalıtımı veya dış cephesi boya uygulamaları sonucu yapılarınızın değerine değer katmak adına yapılan uygulamalardır. Bunlar için ise üretici beyinlerin

DEVAMI

Dış Cephe Boya

dış cephe boya, dış cepe kaplama

Takdir edersiniz ki her ürün ve işçilik hizmetinde olduğu gibi boyada da varyasyonlar oldukça fazladır. Tenekesi 40 TL ye de boya varken 140 TL ye de boya bulunmaktadır. Dolayısıyla..

DEVAMI

Hizmetlerimiz

bina çizim, mantolama fiyatları, mantolama projeleri, ısı yalıtım uygulamaları

Bizi diğerlerinden ayıran özelliklerin başında profesyonel çözümler, en ucuza değil en uygun fiyatlara en doğru çözümler üretmek geliyor..

DEVAMI